SUPRA MD07DC-16-EU/SP USB
Lägsta priset senaste 30 dagarna
204_orig_150_kortbetalning11.png
204_swish_logo.png
204_150_faktura41.png
branschvinnare_2023.png
marketing_badge_with_clear_space.png
Lägg i varukorgen
Mer produktinformation
Beställningsvara (Kontakta butiken för leveranstid)
Garanti i 24 månader
image.png
  • Lyfter av DC-spänning med nominellt 3,6 Volt
  • SP tre-vägs överspänningsskydd skyddar vid åska och andra överspänningsstötar
  • Störningar dämpas med upptill 40 dB!
  • Internkablage av 2,5 mm2 syrefria kopparledare
  • Stöder upp till 3680 watt kontinuerlig effekt!
  • Skyddar både dig och din utrustning från skadligt störbrus och växelfält
  • Går att väggmontera med bifogade fästvinklar eller ställa på flat hård yta med gummifötter.
  • NIF filter för dynamikbevarande transientfilter
  • 100% skärmat aluminiumchassi
Konstruktion
  • Chassi: Aluminum
  • Standard: Europeisk Standard
  • Intag: SUPRA MCH-16, 16A
  • Uttag: 5 till 7 x SUPRA MCH-16/EU, Schuko + 1 x USB A/C
  • Max AC Current/Voltage: 16A / 250V / 3680W
  • Maximal RFI dämpning: 40dB, ökande filtrering
  • Överspänningsskydd, typ 3: Uc = 2,5kV (Fas till 0); 4,0kV (Fas eller 0 till jord)
  • Up = 2,0kV (Fas till 0); 2,05kV (Fas eller 0 till jord)
  • Nom./minimal DC-filtrering: 3.6V
  • Säkring: Keramisk 16A, trög.
  • Bredd & höjd (BxH): 90x50mm
  • Längd (L): DC05-EU/SP = 482mm + 52mm per ytterligare uttag
  • Filtrering: Uttag nr 1-2 är ofiltrerade, resterande med NIF
  • Alla uttag är DC/överspänningsskyddade.
USB-uttag typ A & C
  • Input: 100-240V, 50/60Hz, 0.5A
  • Output: 5-12V DC, max 20W
  • 5.0V/3A - 9.0V/2.22A - 12.0V/1.67A